18. Hülkenberg - 88 kör
19. Alguersuari - 34 kör
20. Magnussen - 15 kör
21. Kovalainen - 64 kör

Jenson Button egy 1. hellyel indította pályafutásának következő fejezetét a hungaroringi teszt nyitónapján a maga 126 megtett körével! A lista alján a Tesla-s Heikki Kovalainen végzett, és bár utolsó lett, de ő sem lehetett elégedetlen a maga 64 megtett körével.

Több pilóta is gondokkal küzdött az első napon: Alguersuari fékproblémákkal csak 34 kört tudott megtenni és az edzés felét a boxban töltötte, míg Magnussen áttétel probléma miatt szinte egész nap ki sem tudott jönni.

A kétszeres világbajnok és jelenlegi címvédő Lewis Hamilton is kisebb problémák miatt többször is bent volt a pit-ben, de jónak számít az a 8. hely, amit így is eltudott érni a teszt első napján.

Egy istálló pedig nem is tudott részt venni a nyitónapon: a Florena Racing azért hagyta ki a nyitónapot, mert a felszerelése nem ért oda időben, egyedüliként.

Az istállók és a versenyzők egész nap a nagy hőséggel küzdöttek és míg a boxban 35-40 fokra is felment napközben a hőmérséklet, addig a versenyzői ülésben akár 50 fok is lehet a folyamatosan dolgozó motor miatt!

A tesztelés a Hungaroringen ma és vasárnappal bezáróan folytatódik, majd az istállók az augusztus 2-i idénynyitó helyszíne, Melbourne felé veszik az irányt.

24. Magnussen - 1 kör

A nyitónapi hét után tegnap már nyolc autót láthattunk a pályán, hiszen a Florena FC az esti érkezés után már délelőtt hadba foghatta versenygépét.

Az edzés Nico Rosberg elsőségével zárult a Hungaroringen. A német versenyző 0.3 másodperccel autózott jobb időt, mint a második helyre befutó finn világbajnok, Kimi Raikkönen! Az első 10 pilóta között mindössze 2.7 másodperc volt a különbség, ami azt jelenti, hogy nagyon szoros volt a tegnapi etap és ezek alapján eléggé kiszámíthatatlan egyelőre, hogy milyenek is az erőviszonyok.

A harmadik helyen az előző idényben magára találó spanyol, Fernando Alonso végzett, maga mögé utasítva az ifjú mexikóit és a japán Kamui Kobayashi-t is. A Top 10-be még befért Felipe Massa, Sebastian Vettel, Adrian Sutil, Felipe Nasr és az újonc Jacques Villeneuve is.

Többek között az is jó hírnek számít, hogy míg a nyitónapon 6 versenyző tudott több, mint 100 kört megtenni, addig tegnap ők már kilencen voltak.

A nap nagy vesztese Kevin Magnussen és a Dragon Racing volt, hiszen a dán egy megcsúszás során kárt tett autója első szárnyában, tartalékelem híján pedig nem tudta folytatni a körözést a pilóta. Magnussen így csak 1 körig jutott és mért idő nélkül zárta a napot.